Odznaka Honorowa za Zasługi dla Województwa Wielkopolskiego


Decyzją Kapituły Odznaki Honorowej  za Zasługi dla Województwa Wielkopolskiego z 24 lipca 2012 i uchwałą Zarządu Województwa Wielkopolskiego z dnia 9 sierpnia 2012 roku

Odznakę Honorową za Zasługi dla Województwa Wielkopolskiego,

na wniosek (i uzasadnienie) Prezydenta Miasta Kalisza, otrzymuje

Pani Urszula Zybura

za wybitne osiągnięcia w twórczości literackiej i wniesiony wkład w dziedzictwo kultury narodowej oraz  integrację środowisk twórczych. 

Legitymacja nr 3647

Marszałek Województwa Wielkopolskiego Marek Woźniak

 

Z literaturą w sanatorium

Podczas pobytu w Sanatorium ZNP w Ciechocinku w dniach 30.09-14.10.2012 r. wiceprezes Oddziału ZNP w Poznaniu, Aleksandra Dorota Smoleń, pełniąca funkcję opiekunki grupy, poprosiła mnie o spotkanie autorskie dla kuracjuszy z Poznania.

 

Read more

 

Liryczna poezja w kręgu przyjaciół

 

8 października 2012 w Klubie Osiedlowym „Krąg” Spółdzielni Mieszkaniowej „Grunwald” odbyło się spotkanie literackie Elżbiety Gałęzewskiej – Krasińskiej. Spotkanie poprowadził pan Janusz Heller, kierownik Klubu, który ciepło powitał zarówno Elżbietę, jak i zaproszonych gości. Przeczytał nawet jeden z wierszy poetki. Pan Janusz, człowiek  niezwykle kulturalny i wrażliwy, od lat zaprasza do Klubu Osiedlowego Krąg poznańskich literatów. Zarówno on, jak i instruktorzy „Kręgu”, Izabela Wysocka i Wojciech Wysocki, dbają o stały kontakt z artystami, dla których organizują częste spotkania z mieszkańcami Grunwaldu.

Read more

   

Poznańska poetka na warszawskim "Dachu".

 

 

28 września 2012 roku na zaproszenie Wandy Dusi Stańczak- dziennikarki, Przewodniczącej II Oddziału Warszawskiego Stowarzyszenia Autorów -  poznańska poetka Kalina Izabela Zioła gościła w warszawskim Klubie „ONA”, na słynnej imprezie „Na Dachu”. Prezentowała wiersze z  wydanej w tym roku książki poetyckiej „Kwaśne winogrona”. Przybyło bardzo wielu gości, był nawet Stefan Jurkowski i nasz wietnamski przyjaciel Lam Quang My. Liryczne wiersze Kaliny Izabeli bardzo się słuchaczom podobały. Atmosfera była wspaniała, bard z Podlasia Antoni Borowik śpiewał pieśni Bułata Okudżawy przy wtórze gitary. Spotkanie trwało prawie do północy. Dobrze, że organizatorzy zapewnili nie tylko kawę, soki i słodycze, ale i ciepłą kolację. Oby więcej było tak miłych, udanych wieczorów poetyckich.

(adm)

 

41 Warszawska Jesień Poezji w Łomiankach

W dniach 10 – 13 października 2012 roku odbywała się 41 edycja Warszawskiej Jesieni Poezji. Zjechało wielu znakomitych poetów, nie tylko z kraju, ale także z zagranicy. Wszystkie imprezy odbywały się w tym roku poza Warszawą - w Żyrardowie i Łomiankach.

Read more

   

Strona 116 z 178