Zaproszenie na "Obiad literacki"

 

Danuta Bartosz i Paweł Kuszczyński

zapraszają na "Obiad literacki"

który odbędzie się w czwartek 27 czerwca 2013 r. o godz. 12:00

w siedzibie Oddziału w Poznaniu, os.Powstańców Warszawy 6 L

Gość specjalny: Tomasz Rzepa

Serdecznie zapraszamy!

 

 

Hipolitowi Cegielskiemu w 200 rocznicę urodzin

22 czerwca 2013 roku, o godz.18:00 w Auli Nowej (ul. Św. Marcina 87 w Poznaniu), odbył się uroczysty koncert słowno muzyczny "Hipolitowi Cegielskiemu w 200 rocznicę urodzin". Organizatorem spotkania było Stowarzyszenie "Gloria in Musica", Towarzystwo im. Hipolita Cegielskiego oraz Akademia Muzyczna im. Ignacego Jana Paderewskiego. Projekt realizowany przy wsparciu Województwa Wielkopolskiego, w ramach "Roku Hipolita Cegielskiego". W programie koncertu wystąpili:

- Orkiestra Kameralna POSM: - M. Rimski - Korsakow "Szecherezada",  J. Brams "Taniec Węgierski nr 1", F.Chopin "Polonez A-dur" oraz "Preludium nr 20", G. Verdi fragmenty "Traviaty". St. Moniuszko "Kwartet smyczkowy nr 1"

Read more

 

Wywiad z Tomaszem Kruczkiem, autorem książki "Miłość jest..."

"Miłość cierpliwa jest i łaskawa. Miłość nie zazdrości, nie szuka poklasku, nie unosi się pychą..." - poniżej zamieszczamy wywiad Katarzyny Pelczarskiej, redaktora Redakcji "Portalu Księgarskiego" przeprowadzony z członkiem poznańskiego Oddziału ZLP -Tomaszem Kruczkiem, autorem książki dla dzieci i młodzieży pt. "Miłość jest...", wydawnictwa Vocatio, laureatem ogólnopolskiego konkursu literackiego ,,Katolicka książka roku 2011” organizowanego przez portal ,,Granice” w kategorii: książki dla dzieci – nagroda czytelników.

Katarzyna Pelczarska: Skąd pomysł na to, by oprzeć konstrukcję książki na hymnie o miłości św. Pawła, tak by każdemu jej przymiotowi przyporządkować jedno opowiadanie? Mi, gdy je czytałam, niejako automatycznie nasunęły się skojarzenia ze słowami encykliki "Redemptor hominis" Jana Pawła II: Człowiek nie może żyć bez miłości. Człowiek pozostaje dla siebie istotą niezrozumiałą, jego życie jest pozbawione sensu, jeśli nie objawi mu się Miłość, jeśli nie spotka się z Miłością, jeśli jej nie dotknie i nie uczyni w jakiś sposób swoją, jeśli nie znajdzie w niej żywego uczestnictwa.
Tomasz Kruczek: Pomysł napisania książki nawiązującej do hymnu do miłości zrodził się w sercu mojego wydawcy Pana Piotra Wacławika z Vocatio. Od jakiegoś czasu szukał autora, który mógłby zmierzyć się z tym tematem. Ja wydałem właśnie swoją pierwszą książkę i w swoim niewysłowionym zarozumialstwie entuzjastycznie wręcz zgodziłem się napisać kolejną. Zabrałem się do pracy i już po miesiącu wiedziałem, że to

Read more

   

MIĘDZY NAMI PISARZAMI

Wczoraj, 17 czerwca, odbyło się kolejne spotkanie swobodnej myśli. Tym razem z moją skromną osobą w tle. Zwykle po takim spotkaniu na stronie oddziału ukazuje się relacja. Zamiast niej chcę się podzielić paroma refleksjami.

Read more

 

Nowy tom Kaliny I. Zioła - "Okno niepamięci"

Dariusz Lebioda                                                                                                                                                                     RUCHOME PIASKI

Poezja kobiet bywa delikatna i subtelna, odtwarzająca w słowach i obrazach fenomen życia i miłości, precyzyjnie dookreślając sytuacje tak ulotne jak lekki powiew wiatru i tak konkretne jak połączenie się dłoni. Istoty piszące takie wiersze są najczęściej ofiarami bezduszności i niezrozumienia świata, który propaguje kult siły i twardości, a jednostkowym dramatom nie poświęca za wiele uwagi. Kalina Izabela Zioła należy do takich twórczyń, które programowo wycofują się z konfrontacji i piszą spokojnie swoją liryczną historię, dopełniają treści już wyartykułowane

Read more

   

Strona 116 z 211