ANNA ANDRYCH O JUBILEUSZU XXV-LECIA ZDUŃSKOWOLSKIEJ TOPOLI

 

 

Być może nie znalazłabym się wśród literatów poznańskiego oddziału Związku Literatów Polskich, gdyby nie Klub Literacki TOPOLA działający przy Miejskim Domu Kultury w Zduńskiej Woli (woj.łódzkie).  Klub ten powstał 25 lat temu, w 1987 roku. Pomysłodawczynią była poetka Walentyna Anna Kubik, przy współudziale Tadeusza Zawadowskiego i piszącej te słowa – Anny Andrych - organizującej pierwsze spotkania czyli Czwartki Literackie Topoli.  Walentyna A. Kubik jako pracownik MDK przez pierwsze trzy lata pełniła funkcję opiekunki klubu, któremu lokum zapewnił dyrektor Andrzej Michalski. Jednym z członków TOPOLI był Feliks Rajczak, nie tylko poeta, ale tez animator kultury na terenie całego ówczesnego województwa sieradzkiego. Od 20 lat opiekunką klubu  jest Joanna Sychniak – Paterek, Kierownik Działu Organizacji Imprez w Miejskim Domu kultury w Zduńskiej Woli. W ciągu minionych 25 lat  bywało z nami ponad sto osób. Wśród nich obecni do dzisiaj : Lilla Latus, Roman Tomaszewski, Michał Bendkowski, Romana Alvarado-Łagunionok, Izabela Kowalczyk , Maria Magdalena Człapińska, Magdalena Fitzner, Katarzyna Godlewska, Sylwester Witczak, Maria Twardowska, Tomasz Pohl, Tomasz Stolecki i  Andrzej Wawrzyniak, któremu niejeden wiersz Topolan zawdzięcza oprawę muzyczną, a także obecność na płytach, koncertach. Teksty poetyckie znalazły się również na płytach innych wykonawców. Stąd nasz kontakt z ZAiKSEM. Piszemy wiersze i powieści, haiku i fraszki, piosenki dla dorosłych i dla dzieci. Czasem na chwilę stajemy się redaktorami, dziennikarzami.

Read more

 

WTOREK LITERACKI W KLUBIE NAUCZYCIELA

23.10.2012 r.  w Klubie Nauczycieli Miasta Poznania odbył się 116. wtorek literacki z udziałem Barbary Tylman w roli głównej. Poetka, członek ZLP, autorka pięciu tomików poetyckich, prezentowała tym razem fragmenty opowiadań ze zbioru pt. „Na przekór”.

Read more

 

KRYSTYNA ŁUCZYWEK - ROZMOWY O FOTOGRAFII

   

Odznaka Honorowa za Zasługi dla Województwa Wielkopolskiego


Decyzją Kapituły Odznaki Honorowej  za Zasługi dla Województwa Wielkopolskiego z 24 lipca 2012 i uchwałą Zarządu Województwa Wielkopolskiego z dnia 9 sierpnia 2012 roku

Odznakę Honorową za Zasługi dla Województwa Wielkopolskiego,

na wniosek (i uzasadnienie) Prezydenta Miasta Kalisza, otrzymuje

Pani Urszula Zybura

za wybitne osiągnięcia w twórczości literackiej i wniesiony wkład w dziedzictwo kultury narodowej oraz  integrację środowisk twórczych. 

Legitymacja nr 3647

Marszałek Województwa Wielkopolskiego Marek Woźniak

 

Z literaturą w sanatorium

Podczas pobytu w Sanatorium ZNP w Ciechocinku w dniach 30.09-14.10.2012 r. wiceprezes Oddziału ZNP w Poznaniu, Aleksandra Dorota Smoleń, pełniąca funkcję opiekunki grupy, poprosiła mnie o spotkanie autorskie dla kuracjuszy z Poznania.

 

Read more

   

Strona 116 z 179