SPONSORZY MILE WIDZIANI

SPONSORZY MILE WIDZIANI

W połowie lutego zrobiło się cieplej i drobny deszcz wypłukiwał resztki śniegu z zakamarków brudnych ulic. Któregoś dnia przed południem pan Karol stanął w drzwiach mojego mieszkania. W rękach trzymał pożyczoną książkę.
- Przeczytał pan chociaż połowę?- zagadnąłem
- Przeczytałem wszystko dwa razy. Wystarczyło, że przestałem szukać dziury w całym i jakoś zacząłem pojmować…
- Wspaniale – ucieszyłem się - i co pan o tym myśli?

 

Read more

 

MARATON POEZJI PASYJNEJ

We wtorek, 26 marca 2013 r. w Klubie Nauczycieli Miasta Poznania ul. Słowackiego 58/60 (oficyna w podwórzu) odbędzie się MARATON POEZJI PASYJNEJ, w którym można wziąć udział zarówno w charakterze słuchacza jak i czytającego wiersz nawiązujący do tematyki pasyjnej (własny lub ulubionego autora). Serdecznie zaprasza organizator - Teresa Januchta.

 

Wieczór poetycki pod znakiem fingerstyle

    Do warszawskiego poety, Rafała T. Czachorowskiego należał poniedziałkowy wieczór (4.03.2013.) w Kawiarni Restauracji „Nasz Klub”. Towarzyszyli mu dwaj znakomici muzycy, Robert Kordylewski (gitara) i Leszek Paech (harmonijka). Spotkanie odbyło się w ramach cyklu ARTloża, organizowanego przez Łucję Dudzińską, kuratora Grupy Literycznej na Krechę (grupa powstała przy ZLP Oddział w Poznaniu).

Read more

   

Spotkanie z Piotrem Prokopiakiem

 18.03.2013 o g. 18.00 w saloniku literackim ZLP – Poznań, os. Powstańców Warszawy 6L odbędzie się spotkanie z Piotrem Prokopiakiem, nowym członkiem poznańskiego oddziału ZLP.

 

Z. KACZMAREK W OGRÓDKU

 Związek Literatów Polskich Oddział w Poznaniu oraz Ogród Botaniczny UAM zapraszają na trzeci z kolei Ogródek Poetycki. Spotkanie odbędzie się w niedzielę, 17 marca 2013 r. o godz. 16.00 w Kawiarence (Pawilon Ekspozycyjno – Dydaktyczny), wejście z ul. Dąbrowskiego bramą boczną przy Zespole Szkół Elektrycznych. Tym razem gośćmi Ogródka będą Zdzisława Kaczmarek (poezja) i Patrycja Błoch (gitara). Wstęp wolny!

   

Strona 116 z 195