7. felieton Krzysztofa Galasa

LICENTIA POETICA
Każde kolejne spotkanie z panem Karolem jest inne. Naprawdę nie chce się wierzyć, jak wiele rzeczy zajmuje jego uwagę i jak bardzo potrafi być dociekliwy. Kilka dni temu podszedł do mnie na ulicy i zatrzymał wyprostowaną ręką. Dobrze, że zima odchodzi, przynajmniej nie będę musiał marznąć podczas sąsiedzkich rozmów na dworze.

 

 

Read more

 

NOWA KSIĄŻKA PIOTRA PROKOPIAKA

Klątwa czarownic

„Wzgórze Wisielców” to najnowsza powieść Piotr Prokopiaka. Autor czterech tomików poezji od dwóch lat zaczął pisać prozę - powieści i opowiadania. I jest w tym dobry. Jego poprzednia powieść „Odsypiając przeszłość”, ukazująca życie pacjentów szpitala psychiatrycznego, zdumiewała znajomością tematu i dokładnym odzwierciedleniem panujących tam realiów.

Read more

 

SPOTKANIE ZE ZBIGNIEWEM KRESOWATYM

3 kwietnia 2013 roku mieliśmy przyjemność spotkać się w siedzibie Poznańskiego Oddziału ZLP ze Zbigniewem Kresowatym, wrocławskim poetą, publicystą, krytykiem literackim, malarzem i pisarzem ikon. Na spotkanie przybyli zarówno członkowie naszego Oddziału, jak i goście z zewnątrz. Wieczór prowadził prezes Paweł Kuszczyński. Poeta – malarz pokazywał malowane przez siebie portrety (podarował też dwa portrety prezesowi), opowiadał o rozmowach ze znanymi osobistościami oraz czytał swoje wiersze. Atmosfera była tak przyjemna, że spotkanie trwało prawie trzy godziny. Wszyscy chcieli się dowiedzieć jak najwięcej od naszego gościa, który przyjaźnił się z wieloma znanymi, a nie żyjącymi już artystami. Mamy nadzieję, że nie była to ostatnia wizyta Zbyszka Kresowatego w Poznaniu.

 

 

Read more

   

DZIENNIKARSKIE KOZIOŁKI

W piątek, 5 kwietnia 2013 r. miałam przyjemność uczestniczyć w uroczystości wręczenia nagrody „Dziennikarskich koziołków” naszemu Koledze, członkowi Zarządu Poznańskiego Oddziału ZLP, Ryszardowi Podlewskiemu. Była to nagroda w kategorii „Senior Zawodu”.

 

Read more

 

KRZYSZTOF GALAS ZAPRASZA

Krzysztof Galas, organizator spotkań swobodnej myśl,i zaprasza 15 kwietnia br. o godz. 16.00 do saloniku literackiego (w siedzibie ZLP na os. Powstańców Warszawy 6 L) na spotkanie z HELENĄ GORDZIEJ. Uczestnicy mogą przygotować do trzech ulubionych wierszy poetki i przeczytać je na spotkaniu.

   

Strona 116 z 198