ECHA WALENTYNEK

Walentynki – Święto Zakochanych obchodzone 14 lutego w dniu imienin Św. Walentego przywędrowało do Polski stosunkowo niedawno z Zachodu, prawdopodobnie z Anglii. (Pierwszą wzmiankę o Walentynkach odnajdujemy w poemacie z 1382r. pt. „Sejm ptasi”, ang. The Parliment of Fowles Geoffery Chaucer’a). W tym dniu zakochani obdarowują się „walentynkami” w postaci krótkich wierszyków miłosnych, laurek lub symbolicznych prezentów.  Tradycja ta szybko zyskała sobie popularność i u nas. I to nie tylko wśród młodych, ale i starszych wiekiem. Wszak „Dla miłości jest najwięcej miejsca na tym świecie”. A znane porzekadło przekonuje, że „na miłość nigdy nie jest za późno”.

Read more

 

GAŁCZYŃSKI ZAPRASZA

Krzysztof Galas zaprasza na rozmowy u literaturze z cyklu ,,SPOTKANIA SWOBODNEJ MYŚLI,, w poniedziałek 18 lutego 2013 r. o godz. 16.00 w siedzibie ZLP, os.Powstańców Warszawy 6,,L”. Treścią spotkania będzie twórczość KONSTANTEGO ILDEFONSA GAŁCZYŃSKIEGO.
Chętnych proszę o przygotowanie trzech ulubionych wierszy Gałczyńskiego do prezentacji.

 

Maja Komorowska w Poznaniu

  „W imię prawdy i dobra“ – spotkanie z Mają Komorowską

   „Wszystko ma swój czas i jest wyznaczona godzina na wszystkie sprawy pod niebem“ – taki też cytat z Księgi Koheleta, przywołała Maja Komorowska, w dniu, w którym dowiedzieliśmy się o abdykacji papieża Benedykta VI. Ta wybitna aktorka przybyła do Poznania na spotkanie z cyklu „BursaAntyparadoksu“, którego organizatorami było duszpasterstwo akademickie Morasko, poznański Caritas oraz restauracja Valde Bene.

 

 

 

Read more

   

Anna Andrych o zduńskowolskim konkursie

 

PUDEŁKO MOICH MARZEŃ
   Co może łączyć Zduńską Wolę z Poznaniem i Warszawą? Chociażby konkurs. Dowodem na to jest podsumowanie XIV Ogólnopolskiego Konkursu Literacko-Plastycznego ph.”Pudełko moich marzeń”.

Read more

 

WALENTYNKI

W czwartek, 14.02 przed południem (g.11:00) w siedzibie ZLP planujemy czytanie poezji miłosnej (własnej lub ulubionych autorów), a w walentynkowy wieczór 14 lutego o godzinie 17.00 w Osiedlowym Klubie Kultury " KRĄG" w Poznaniu, ul. Dmowskiego 37 odbędzie się III Walentynkowa Biesiada Poetycka, podczas której można będzie posłuchać poezji miłosnej Kaliny Izabeli Zioła. Oprawę muzyczną zapewnią uczniowie Zespołu Szkół Muzycznych im Karola Kurpińskiego w Poznaniu, a oprawę plastyczną stanowić będą obrazy grupy "Kramry". Organizatorzy i autorka serdecznie zapraszają.

 

   

Strona 116 z 191