Brygida Mielcarek zaprasza do DĄBRÓWKI

 

BRYGIDA MIELCAREK zaprasza 4 czerwca (wtorek) 2013 r. o g. 18.00 do Klubu Literackiego „Dąbrówka” na os. Bolesława Chrobrego 117 w Poznaniu na promocję najnowszej książki pt. „W szczelinach czasu”. Omówienia dokona Teresa Januchta. Oprócz B. Mielcarek bohaterką spotkania będzie również p. Michalewska (omówienie p. Kokot).

 

 

Nietypowe spotkania z Krystyną Grys

Poetka z Leszna, Krystyna Grys, niejednokrotnie pokazała, że poezją można zainteresować bardzo różne środowiska, czasem tak odległe od uczestnictwa w kulturze jak osadzeni w więzieniu. Jako autorka wierszy dla dzieci spotyka się często z dziećmi w wieku przedszkolnym i szkolnym. Niedawno, w dniu 27 maja 2013 r., była gościem Przedszkola „Chatka Puchatka” nr 22 w Poznaniu.

 

Read more

 

SPOTKANIE SWOBODNEJ MYŚLI Z PAWŁEM KUSZCZYŃSKIM

Dwudziestego maja, jak zwykle w trzeci poniedziałek miesiąca, w siedzibie naszego oddziału, odbyło się piąte już z kolei spotkanie z cyklu „Spotkania swobodnej myśli”. Moim gościem był prezes oddziału poznańskiego ZLP - Paweł Kuszczyński. Wspominał początki swojej twórczości, przede wszystkim wiersz ,,Prolog”, który w 1962 roku zdobył nagrodę na Poznańskiej Jesieni Poezji.

Read more

   

Piąty Ogródek Poetycki

Wiosna rozkwitła w całej pełni, toteż w niedzielę, 19 maja nasze kolejne, botaniczne popołudnie, zamiast w kawiarence Pawilonu Dydaktyczno-Ekspozycyjnego upłynęło w zabytkowej, drewnianej altanie Ogrodu UAM.  Zewsząd, w przeróżnej tonacji dobiegały głosy ptaków, wiatr rozsiewał  zapachy kwitnących krzewów i drzew, spomiędzy zieleni patrzyły bławatkowe oczy nieba, a i słońce nie szczędziło swoich promieni. Stąd uczucie radości przenikało chyba wszystkich, którzy znajdowali się w tym pięknym miejscu, przywodzącym na myśl urocze zakątki edenu. Tymczasem w altanie, parę minut po godz.16. przy letnim stoliku, nakrytym białym, powiewającym na wietrze obrusie, zasiedli zaproszeni do Ogródka Poetyckiego główni goście – Alina i Krzysztof Galasowie.

 

Read more

 

ZAPROSZENIE DO KONKURSU W TURKU

STOWARZYSZENIE  PRZYSTAŃ   W  TURKU
i współorganizatorzy:
GMINA MIEJSKA W TURKU
STAROSTWO POWIATOWE
SAMORZĄD OSIEDLOWY NR 3 W TURKU

zapraszają na DZIEWIĄTĄ EDYCJĘ OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU POETYCKIEGO                                                 
pod hasłem:
„ZBIORĘ WSZYSTKICH PRZYJACIÓŁ I SERCE PRZED NIMI OTWORZĘ, BO DOPRAWDY CZY WARTO INACZEJ NA ZIEMI TEJ ŻYĆ”
(Bułat Okudżawa)Read more

   

Strona 116 z 208