Recenzja tomu Kaliny Izabeli Zioła "Okno niepamięci"

Horacy: Carpe diem (chwytaj dzień).

Danuta Bartosz: Chwilo trwaj

Nie ukrywam, towarzyszyłam powstawaniu wierszy pomieszczonych w tomiku „ Okno niepamięci” napisanych przez Kalinę Izabelę Zioła. Z wierszami Kaliny odzyskiwałam własne wnętrze. Podpatrywałam ją, podziwiałam, jak sobie radzi w życiu. Z nadzieją oczekiwałam jej kolejnego e-maila z nowopowstałym wierszem, aby zrozumieć, czym jest jej oczekiwanie, kolejna interpretacja zdarzeń, pozwalająca dostrzec ogromne bogactwo duchowe autorki.

Read more

 

Świat Arkadego Fiedlera

Kalina Izabela Zioła

Poznawanie świata

Arkady Fiedler, znany prozaik, podróżnik, przyrodnik i reportażysta urodził się 28 listopada 1894 roku w moim rodzinnym mieście, Poznaniu. Jego ojciec, Antoni Fiedler, poznański poligraf i wydawca, jako pierwszy nauczył go dostrzegać piękno przyrody, zauważać to wszystko, na co nikt inny nie zwracał uwagi. W drobiazgach dostrzegać ważne, interesujące szczegóły. Ta wiedza przydała mu się później podczas pisania niezapomnianych przez nas wszystkich książek.

Read more

 

Lato i wiersze w Botaniku

Maria Magdalena Pocgaj

Lato i wiersze w Botaniku
Trzecia niedziela lipca (21.07.13) w poznańskim Ogrodzie Botanicznym powitała nas pełnią lata. Tym razem Ogródek Poetycki zaaranżowany został w pobliżu dużego stawu, pod pergolą, rzucającą przyjemny cień. Sam staw nastrajał idyllicznie, bowiem na jego powierzchni kwitły lilie (grzybień biały), a dokoła rosły rozmaite trzciny, pałka wodna, tatarak, skrzyp oraz irysy, zwane też kosaćcami.

Read more

   

BYŁAM WŚRÓD BIBELOTÓW

 

BYŁAM WŚRÓD BIBELOTÓW
Nie czułam się dobrze tamtego dnia. I zupełnie nie poetycznie. Ale czy można zawieść potencjalnych chętnych do słuchania moich wierszy, którzy może przyjdą, poświęcając piękne słoneczne popołudnie?
Przypomniało mi się poznańskie spotkanie autorskie Ewy Lipskiej w Pałacu Działyńskich, kilka lat temu. Czułam się zawiedziona, rozczarowana „moją Lipską” na żywo. A ona – jak każdy człowiek – miała po prostu nie najlepszy dzień. Szwankowało jej zdrowie, a poza tym była bardzo zmęczona. Miała prawo. To wieczorne wówczas spotkanie nie było pierwszym tego dnia, a po drodze – radio, prasa, telewizja i znajomi literaci.

Read more

 

V Lipcowa Biesiada Poetycka pisarzy z „Dabrówki”

 

Kalina Izabela Zioła
V Lipcowa Biesiada Poetycka pisarzy z „Dabrówki
W słoneczną sobotę 20 lipca 2013 roku członkowie Klubu Literackiego „Dabrówka” (wielu wśród nich członków ZLP) wybrali się do Stanisława Neumerta, poety – rolnika, na piątą już edycję Lipcowej Biesiady Poetyckiej. Organizatorami Biesiady byli Klub Literacki „Dąbrówka” w Poznaniu oraz Miejskie Centrum Kultury w Czarnkowie.

Read more

   

Strona 116 z 218