Zainaugurowano Poznańskie Czwartkowe Obiady Literackie

 

A więc stało się! Oto w czwartek 28 czerwca 2012 nareszcie zainaugurowano Poznańskie Czwartkowe Obiady Literackie, zaś pretekstem stały się podwójne Imieniny Prezesów Oddziału Poznańskiego ZLP czyli Poetów Danuty Bartosz i Pawła Kuszczyńskiego. W nowej siedzibie miejsc zabrakło przy stole smacznie zastawionym, mistrzowskimi rękoma Solenizantki Danuty, ozdobionym tortem przyniesionym przez Solenizanta Pawła. Goście dopisali nadspodziewanie od Seniorów po najmłodszych członków naszej Literackiej Gromadki m.in.: Brygida Mielcarek, Mirosława Prywer, Maria Magdalena Pocgaj, Teresa Januchta, Kalina Zioła, Lech Konopiński, Ryszard Podlewski oraz zaprzyjaźnieni z literatami Halina i Henryk Błachniowie. Przyniesiono wiele kwiatów, wygłoszono sporo wspaniałych życzeń, czytano utwory własne, oraz cudze, stosowne w tej okazji. W imprezie wystąpiła także pani Irena Maciejska altowiolistka Filharmonii Poznańskiej z nastrojowym mini-recitalem utworów o charakterze popularnym, ale także interesującą transkrypcją muzyki z filmu "Misja".

Read more

 

Międzynarodowe spotkanie w Gizałkach

22 czerwca 2012roku w gminie Gizałki odbyła się uroczystość z okazji 15-lecia partnerstwa Gizałki – Apen (Niemcy) oraz 5-lecia partnerstwa Gizałki -Anor (Francja) i Momignies w Belgii. Uroczystość połączona była z otwarciem przebudowanego Gminnego Centrum Kultury w Tomicach.

Read more

 

GRATULUJEMY! LECH KONOPIŃSKI "MAN OF THE YEAR 2012"

 

Zarząd Badań Międzynarodowych Amerykańskiego Instytutu Biograficznego

(The American Biographical Institute Board of International Research)

nadał Lechowi Konopińskiemu tytuł Człowieka Roku

(Man of The Year 2012)

za wybitne osiągnięcia i sukcesy na polu literatury

(outstanding pursuits and achievements in the field of literature)

wraz z zaszczytem "Wielkiej Pochwały" (The Honor of Magna Cum Laude)

Read more

   

POEZJA I FOTOGRAFIA

Dnia 21 czerwca br. w sali Polskiego Towarzystwa Przyjaciół Nauk odbył się benefis poznańskiej poetki, plastyczki i fotograficzki Marii Magdaleny Pocgaj, która już od dwudziestu lat jest obecna w literackim środowisku.

Po wejściu do sali można było podziwiać pięknie eksponowane fotografie Marii Magdaleny, w których zawsze jest tyle ciepła i tajemniczości. Publiczność dopisała. Ludzi przyszło tak wielu, że nie wystarczyło krzeseł i część słuchaczy stała, co nie przeszkadzało im słuchać w skupieniu.

Read more

 

Krystyna Grys w Pawłowicach

W dniu 11.V,2012 roku poetka Krystyna Grys została zaproszona na Noc Bibliotek do biblioteki w Pawłowicach pow. Leszno. Odbyła tam spotkanie poetyckie z  czytelniczkami. Panie bibliotekarki przygotowały się bardzo starannie. Poetka podpisywała wcześniej przygotowane kartki w kształcie książki z jej fraszkami, które potem rozdała paniom. Następnie wszyscy zostali zaproszeni do wcześniej przygotowanego dla nich stołu. Przy każdym nakryciu znajdował się karnecik ze złotą myślą. Przy stole było bardzo rodzinnie i wesoło. Dla takich chwil warto żyć, powiedziała poetka.
Jaśmin

 

   

Strona 116 z 170