SPOTKANIE Z DANUTĄ BARTOSZ

PIWNICA DUCHOWA KARMELITÓW BOSYCH i ZWIĄZEK LITERATÓW POLSKICH ODDZIAŁ W POZNANIU
zapraszają  na spotkanie autorskie

Danuty Bartosz

z cyklu  DIALOGI POETYCKIE
w programie: utwory autorki czytają literaci ZLP, oprawa muzyczna: Andre Kasztelan (skrzypce), prowadzenie: Andrzej Sikorski
7 maja 2013 r. (wtorek), godz. 19.00
Piwnica Duchowa- Karmelici Bosi - Sanktuarium św. Józefa Poznań ul. Działowa 25

(wejście do podziemia w podwórzu po prawej stronie Kościoła)

 

Read more

 

K. Galas - KOCIE TERYTORIUM

Z początkiem wiosny nastąpiła kolejna fala zachorowań na grypę. Trzymaliśmy się z żoną dzielnie, zachowując dobre zdrowie, mimo to odwiedziłem aptekę. Zawsze przyda się w domu parę witamin i aspiryna.  Kiedy stałem w kolejce, poczułem że ktoś do mnie podchodzi i usłyszałem młody interesujący głos.
- Bardzo pana przepraszam, moje nazwisko Ewa Cichocka. Jestem córką Karola Cichockiego. Kupuję właśnie ojcu lekarstwa. Tata jest chory, właściwie kryzys już minął, ale przez pięć dni miał ponad trzydzieści dziewięć stopni gorączki.
- No tak, mnóstwo ludzi teraz choruje. Czy mógłbym pani w jakiś sposób pomóc?

Read more

 

Jubileusz 60-lecia debiutu twórczego Ryszarda Podlewskiego

(25 kwietnia 2013 r. g.17-00 - Klub Krąg)

60 lat temu Ryszard Podlewski zadebiutował fraszkami, które ukazały się na łamach "Głosu Wielkopolskiego". 
W czasie studiów na Wydziale Filologii Polskiej na Uniwersytecie Poznańskim, debiutowałem fraszkami w "Głosie Wielkopolskim" w Poznaniu. Był rok 1953 - mówi o sobie Ryszard Podlewski, publicysta, felietonista, dziennikarz, satyryk, autor felietonów.

Read more

   

PO SPOTKANIU Z PAWŁEM KUSZCZYŃSKIM I JEGO NOWYM DZIEŁEM PT.”PORA ZDUMIENIA”.

 

Dzień 23- ci kwietnia, 2013 r,  godzina 17 – ta. Miejsce akcji: Klub Literacki Nauczycieli Poznania, przy ul Słowackiego.

Teresa Januchta, od lat przewodząca Klubowi, znana z poezji i prozy – sympatycznie, z zachowaniem wrodzonej skromności, tej osobistej i tej w odniesieniu do bohatera spotkania , zapoznała zebranych z bogatą gamą osiągnięć autora książki, tych stricte twórczych – oraz sukcesów, jakie odniósł i odnosi Paweł Kuszczyński na płaszczyźnie działalności ZLP, któremu od nowej kadencji prezesuje.

 

Read more

 

DARIUSZ TOMASZ LEBIODA – W PAŁACU DZIAŁYŃSKICH

25 kwietnia 2013 r.

Piszę ten tekst z marszu… Przed chwilą wróciłem ze spotkania z Dariuszem Tomaszem Lebiodą, poetą, eseistą, krytykiem literackim, fotografikiem, malarzem, wykładowcą Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego, autorem dwudziestu siedmiu zbiorów wierszy, redaktorem naczelnym kwartalnika filologiczno -artystycznego „Temat”.

Read more

   

Strona 116 z 202